PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=496917}

Saga "Zmierzch": Przed świtem. Część 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1
5,7 144 484
oceny
5,7 10 1 144484
2,7 14
ocen krytyków
Saga "Zmierzch": Przed świtem. Część 1
powrót do forum filmu Saga "Zmierzch": Przed świtem. Część 1

Czy wy obstawiacie ,że Bella zdecyduje się urodzić dziecko i potem umrze? Bo moim zdaniem tak właśnie będzie, ale to moje zdanie, a jakie jest wasze?

__Cleo Sertortii13

Uwaga spojlery!





Wystarczy przeczytać opis książki np. na wikipedi. Edward zmieni Bellę przy porodzie w wampira gryząc ją i wstrzykując jad w serce. Urodzi pół człowieka pół wampira. Pzdr :).

ocenił(a) film na 8
Piper16

czytałam w FanClub ,że Edward zmieni Belle w wampira w 3 części.

__Cleo Sertortii13

Nieprawda. http://pl.wikipedia.org/wiki/Zmierzch_(saga)

ocenił(a) film na 8
Piper16

Dobra wierze ci czytałam na wikipedi wczoraj, już. Aaaaa to Bella jeszcze poczeka z byciem wampirem szkoda, myślalam ,że już w 3 części będzie wampirem.

__Cleo Sertortii13

Przecież Zaćmienie dawno już weszło do kin.

Piper16

czy ktos z Was wogole czytal ksiaze???

friends88

No czywiście, że ja czytałam -.-' I to nie raz.

ocenił(a) film na 8
Piper16

Ja czytałam 2 części książki ,,Zmierzch" i ,,Księżyc w Nowiu" 3 książki przxeczytałam parę stron bo nadal czytam.

__Cleo Sertortii13

Bella, nie umrze, lecz Edward ja zamieni, ale przez strzykawkę, żeby nie złamać traktatu .

motylek1152

motylek1152 - Nie dlatego przez strzykawkę, żeby nie złamać traktatu, bo Edward spytał o zgodę Jacoba (prawdziwego Alfę), a on się zgodził, tylko po to żeby jad szybciej dotarł. :P

friends88

właśnie *-*

Piper16

Kończe czytać "Przed świtem" i powiem tak, Bella nie umrze po porodzie, urodzi śliczna dziewczynke o imieniu Renessmee. Podczas bardzo krwawego porodu Edward zamieni ja wamipra. Przynajmniej w książce było tak,że Edward wbil jej własny jad prosto w serce a póżniej gryzl ja po calym ciele żeby jad sie rozprzestrzenil i udalo sie mu sie uratować. Jacob zakocha się w Renessmee. "wpoi" ją sobie i jakby automatycznie odkocha się w wampirzycy Belli. Więcej chyba nie będę pisać bo nie wiem czy nie lepiej nie wiedzieć co się stanie.

arwena_undomiel3

Ludzie choc troche sie wysilcie! Jak mozna nie przeczytac Sagii? Nie rozumiem tego...moim zdaniem jesli ktos nie przeczytal ksiazek i ogladal tylko filmy to raczej z tego za bardzo nic nie zrozumial...a poza tym ksiazki sa o niebo lepsze niz ich ekranizacja (nie mowie ze sa zle, sama czekam na kolejne czesci jak maniak:P) Wiec polecam przeczytac i wiecej wiedziec, ja chyba 3 czy 4 raz czytam Sage jeszcze mnie nie znudzila i chyba to nie nastapi;)

ocenił(a) film na 7
arwena_undomiel3

widać jak czytasz ze zrozumieniem On jej nie gryzie po całym ciele tylko całuje a po co ? a po to żeby zaleczyć rany jakie wyrządził poród

Piper16

bella urodzi dziecko ale w czasie porodu gdy niby edward mysli ze ona umiera a ona tylko nie odpowiada mu bo niechce by widzial ze cierpi to on ja zamienia w wampira

__Cleo Sertortii13

Po prostu przeczytaj całą sagę to się dowiesz -.-
Wystarczy spojrzeć nawet na ostatni rozdział w "Przed świtem" i już wiadomo że bella przezyje

ocenił(a) film na 8
nwieczorkiewicz

Wiem terazz już.

__Cleo Sertortii13

radzę wam najpierw przeczytać książkę bo ciężko jest zrozumieć bez przeczytania
a jak komuś się nie chce to zawsze można znaleźć audiobooki

pkd16

jak bym najpierw film widziała to bym nie mogła wytrzymac by nie dowiedzieć sie co bedzie dalej jka się skończy przeciez mozna przeczytac książki i wszystko bedziecie wiedzieć

użytkownik usunięty
__Cleo Sertortii13

Obstawiam że będzie tak jak w książce, sorry, ale trochę dziwny ten temat..

__Cleo Sertortii13

Uwaga SPOJLER !
Proszę Was przeczytajcie książki , a potem piszcie co będzie po porodzie xD
Bella da rade donieść ciąże , ale podczas porodu Renesmee złamie jej kregosłup i mase innych kości .
Gdy Edward wyjmie małą zacznie ratować Belle przez co będzie jej wstrzykiwał swój jad w większe żyły i serce .
Po niecałych 3 dniach ona się obudzi i będzie wampirem .
Gdyby jednak umarła to po co powstanie 2 część Przed Świtem ?
Jak sobie radzi Edzio Cullen z małą ? I jak Jacob chce zostać mężem małej ?
2 część przedstawia Bellę jako wampira i jak ona sobie z tym radzi .
A dalej to zapraszam do lektury książki xd


ocenił(a) film na 8
Rosalice

Ale mogłaby urodzić dziecko i umerzć w 2 części, a w pierwszej części mogłaby nosić ciąże tylko o tym to nie pomyślalaś. A i ten temat założyłam ja i nie jest dziwny bałam się poprostu ,ze bella umrze i ta ciekawość nie dawała mi spokoju i chciałam się dowiedzieć a nie jak coś przeżyć rozczarowanie na filmie.

Rosalice

Ta. Nessie złamie jej kręgosłup w pięciu miejscach i będzie jeździć razem z Billym na wózku...
Proszę Cię, jak juz czytasz książkę to w miarę możliwości uważnie...
1. Bells będzie miała połamanych kilka żeber, a nie kręgosłup.
2. Co ma śmierć Belli do tego jak sobie Edzio radzi z małą, i wpojenia Kubusiowego? ( Nie wiem skąd wzięłaś wzmiankę o małżeństwie)
3. Druga część będzie prawdopodobnie o ważniejszych rzeczach, czyli, przygotowaniu do starcia i samego starcia z Volturi.

A dalej to zapraszam do ponownego przeczytania, ze zrozumieniem ;]

keshia21

Nie zgadzam się z pierwszym punktem. Nessie złamie Belli kręgosłup wtrakcie porodu. Oto cytat:
"Przerwał mu straszliwy trzask dobywający się z wnętrza ciała Belli, głośniejszy niż
wszystkie poprzednie i tak potworny, że zamarliśmy, czekając, aż Bella znowu zawyje z bólu.
Ale nic takiego się nie stało. Co gorsza, obie jej nogi, do tej pory zgięte w kolanach, rozjechały
się na boki jak u porzuconej marionetki.
– To kręgosłup – wymamrotał Edward."

Tysiaaa___13

Okej, niech będzie ;]

keshia21

Proszę Cię o to żebyś ty czytała uważnie :)
1.Nessie złamie Belli kilka żeber i kręgosłup . to jest ważna scena więc nie wiem jak mogłaś ją przeoczyć .
2.Podałam tylko przykład co by było gdyby Bella umarła i jej nie było ! Przecież co mieliby nakręcić ? Nie chodziło mi tutaj o książke . A co do Jacoba to chodziło mi o to,ze przecież Jacob się wpoił w Renesmee . Wzmianka o małżeństwie to tylko taka przenośnia xd
3.I tutaj nie masz racji . Widziałam wideo z Melissą Rossenberg gdzie ta dokładnie powiedziała ,ze 2 część będzie ukazywała Belle jako wampira . Summit też to potwierdził . Bill chyba też .
Oczywiście będą się przygotowywać do walki z Volturii i to w dużym stopniu ale będzie to punkt widzenia Belli jako nowonarodzonej . Będzie się to skupiać w zupełności na niej bo będzie uczyła się walczyć , odkryje swoją moc , będzie chciała ją ulepszyć , ukaże się jak Bella walczy z pragnieniem itd ...
Poprostu tak pisali na oficjalnych stronach . Nie domyślam się tego tylko wiem .
Pozdrawiam .

keshia21

Aha i ja jeszcze radze o czytanie postów ze zrozumieniem : )

użytkownik usunięty
Rosalice

w zupełności się z tb zgadzam ; )
I tak poza tym to skoro ktoś chce cokolwiek wiedzieć to podpowiem że najlepszym źródłem informacji jest KSIĄŻKA !!!

Rosalice

"Gdyby jednak umarła to po co powstanie 2 część Przed Świtem ?
Jak sobie radzi Edzio Cullen z małą ? I jak Jacob chce zostać mężem małej ?"
Nawet jeśli miałaś na myśli film (co jest oczywiste, po BD jako książka jest w jednej części) to i tak Twoje pytania są bezzasadne...Bo powtarzam
Co ma śmierć Belli do tego jak sobie Edzio radzi z małą, i wpojenia Kubusiowego?
I czytam ze zrozumieniem, tylko czasem niektórych trudno zrozumieć ;]
Co do reszty, to ja znowu czytałam, że druga część BD będzie pokazywała przede wszystkim przygotowania do walki ( czym jest również ćwiczenie talentu Belli), ale widocznie czytałyśmy z różnych źródeł. Nie ważne.

keshia21

Jezuu xd
Od początku ?
Nie chodziło mi tutaj ''"Gdyby jednak umarła to po co powstanie 2 część Przed Świtem ?Jak sobie radzi Edzio Cullen z małą ? I jak Jacob chce zostać mężem małej ?" o żadną książke ani film ! To była zwykła ironia . Nie wiem jak dla Ciebie to prościej zabrzmi , może'' żart ''?
Summit potwierdził to ,ze Przed Świtem zostanie podzielone na 2 części . Autorka tematu się spytała czy naszym zdaniem Bella umrze po porodzie .
Jest to gdzieś połowa książki , a gdyby umarła to po co by kręcili następną część skoro juz nie ma głównej bohaterki ? I tutaj sobie WYMYŚliŁAM ten żart !
''Co ma śmierć Belli do tego jak sobie Edzio radzi z małą i wpojenia Kubusiowego '' - To był zwykły żart ! Po co by kręcili 2 część . xd
Nie no ja już poprostu nie wiem jak mozna to prościej opisać ...

Rosalice

No tak, wytłumaczyłaś mi bardzo dobrze, a ironią błyszczysz jak mało kto. Gratuluję!

keshia21

A dziękuję xd

Rosalice

o rany jak sie tego czyta to sie śmiać chce z ludzkiej głupoty:P

beatricze19

o co Ci chodzi ? ; >

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones