Stephenie Meyer

Stephenie Morgan

5,8
346 ocen scenariuszy
powrót do forum osoby Stephenie Meyer

No cóż, nie jest dobrą pisarką.
Przeczytałem "Sagę" Zmierzch i książki mi się spodobały, nie są może dobre czy coś, ale fajnie się je czyta, są o wiele lepsze od filmów, które również lubię.
Nie czytałem jeszcze Intruza, zacząłem, ale nie wciągnął mnie za bardzo więc odstawiłem na półkę, kiedyś przeczytam, potem może zobaczę film.
Moim zdaniem Hollywood powinien przestać robić adaptacje jej książek, bo opowiadają one o tym samym, są to romanse z supernaturalnymi stworzeniami, najpierw z wampirami, teraz z obcymi.
Mam nadzieje że napisze kolejne części Intruza, bo z tego co wiem jedynka może mi się spodobać, a fajnie poznać całość historii.
Ale mam nadzieje że nikt nigdy nie zaadaptuje jakiej kolwiek jej książki ani 50 shades of gray do wysokobudżetowego filmu.
Dlaczego?
No cóż książke napisać może każdy i wydanie książki kosztuje dużo mniej niż wydanie filmu.
Jasne, więcej osób zobaczy film, ale z punktu widzenia historii, ta jest lepsza w książkach, w Zmierzchu i Intruzie siedzimy w gowie bohaterki, wiemy co myśli, co czuje, a z wiadomej przyczyny nie można tego zrobić w filmie, jedyny film który jakoś dobrze to zrobił to Igrzyska Śmierci.
No właśnie, Igrzyska Śmierci, dlaczego potrzebujemy adaptacje innych książek Stephanie Meyer, skoro mamy Igrzyska...?
Za równo książki jak i filmy są skierowane do podobnej grupy wiekowej, przy czym Igrzyska są dużo lepsze.
Moim zdaniem pewne rzeczy najlepiej zostawić takie, jakie są, Zmierzch nie jest taką świetną książką jak Władca Pierścieni, Harry Potter, czy Igrzyska Śmierci by od razu robić adaptacje książki, tak ma może fanów, i co z tego? Batman i Robin też ma jakiś tam fanów (głównie w przedziale wiekowym 4-8, ale ma) a jest jednym z najgorszych filmów na świecie.
Również to nie jest powiedziane że każda książka ma być zrobiona w film, jest wiele książek dużo lepszych niż Zmierzch czy Intruz które nie zostały zekranizowane.
Dodatkowo, filmowy Zmierzch sprawił że ta seria stała się o wiele za popularna, moim zdaniem mogliby poprzestać na jednym filmie i 4 książkach w najgorszym wypadku.
Tak więc to już chyba wszystko.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones