PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=580710}

Saga "Zmierzch": Przed świtem. Część 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2
6,0 131 989
ocen
6,0 10 1 131989
3,2 13
ocen krytyków
Saga "Zmierzch": Przed świtem. Część 2
powrót do forum filmu Saga "Zmierzch": Przed świtem. Część 2

Przede wszystkim Saga Zmierzch nauczyła mnie, że nie ocenia się ludzi po pozorach,
które często są mylące. Dzięki niej nauczyłam się szanować przyjaźn i moich
przyjaciół.Wiem, że istnieje prawdziwa miłość, która jest w stanie przetrwać wszystko,
taka miłośćgdzie dwie osoby kochają sie pomimo wszystko szczerym i czystym
uczuciem.Dzisiejsza miłość to tylko słowo.Czasem jest to wykorzystywanie drugiej osoby
do własnych celów, zdrada bycie z drugą osobą dla np. pieniędzy.Bella i Edward będąc
małżeństwem pokazali co to słowo oznacza . Dzisiejsze małżeństwa w większości
kończą się rozwodem, są tam kłótnie i wyżej wymienione zdrady, niewierność.
Małżeństwo Belli i Edwarda jest wręcz perfekcyjne. Chociaż w naszych czasach rzadko
można takie spotkać, to jednak autorka Stephenie Meyer takie właśnie małżeństwo
przedstawiła. Bella i Edward to szczęśliwa rodzina, mają wspaniałą córeczkę, która jest
ich oczkiem w głowie i dodatkowo wzmacnia ich uczucie , są otoczeni przyjaciółmi i
rodziną, małżenstwo doskonałę wręcz. Właśnie dlatego saga dała mi wiarę w to że na
świecie są wspaniali ludzie, że może kiedyś każdy spotka z nas tak doskonałego i
kochającego partnera jak Edward lub taką troskliwą opiekuńczą i poświęcającą się dla
miłości partnerkę jak Bella. Większość ludzi traktuje sagę jak bzdury, ponieważ czepiają
sie takich rzecy jak miłość śmiertelniczki do wampira, który jest dobry, pije krew zwierząt i
świeci na słońcu, którego krzyż, woda święcona, kołek i czosnek nie zabijają. To płytnie
myślenie żeby pojąć sens sagi należy zwrócić uwagę na głębsze rrzeczy, dostrzec je a
dopiero potem po przeczytaniu sagi oceniać ją wedle własnego zdania. CZasem
niektóry rzeczy nie widać na pierwszy rzut oka , trzeba się trochę poświęcić aby dostrzec
ich sens i głębię.

radyjko_15

Face it, jesteś hipokrytą albo wyjątkowo zakutą osóbką xD Zaczęłaś swoje jakże cudowne wyzwiska tylko i wyłącznie dlatego, że obraziliśmy postacie w książce, nie ciebie ani fanów a Bellę i Edzia oraz marny styl pisania Meyer. To również ją pouczałyśmy jak pisać nie ciebie byś książek nie lubiłam. Tak więc masz do wyboru:
a) nie umiesz czytać ze zrozumieniem
b) nie włączyłaś dzisiaj swoich szarych komórek
c) jesteś hipokrytą
Jedyny moment kiedy zwróciłam się bezpośrednio do ciebie było twoje użycie słowa "bezpłciowy" i nijaki w kwestii ludzkich charakterów jak i późniejsze zastosowanie ich do osób zamkniętych lub nieśmiałych. Dla mnie to była zwykła obraza tego, że ktoś ma innych charakter bo jakby nie patrzeć oba słowa mają negatywne znaczenie.

Ponadto jak kogoś wyzwiesz to ta osoba się odpłaci xD Naprawdę niepojęty mechanizm.

radyjko_15

umcyk umcyk umcyk sialala misia bela tralalala ty i ja

radyjko_15

A czego oczekiwałaś? Pytam na poważnie. Czego oczekiwałaś?
Jak naskakujesz na ludzi, zwyzywasz ich od idiotów i bożych sierot, a potem oczekujesz by inni się do ciebie kulturalnie zwracali?

Ja nazywam rzeczy po imieniu.

Moai

Dokładnie. Najpierw wyskakuje nie wiadomo skąd i wszystkich dookoła wyzywa a później próbuje odwrócić kota ogonem.

Ofeflia

jak Diablica <3

Moai

są siebie warte :) tyle że nie zakłada jeszcze dodatkowych kont jak ona

Moai

ps: tak jak mówiłam.Nie chodzi o krytykę a jej jakość.Każdy ma prawo NIENAWIDZIĆ to co ja lubię.Rozumiem to. Ale nie naskakiwanie na kogoś "bo ja nie lubię". Tylko tyle.

radyjko_15

A Gdzie ja niby napisałam, że jej nienawidzę? Gdzie napisałam, że fani są idiotami? Gdzie niby napisałam, te wszystkie rzeczy o jakie mnie niby posądzasz? Ja cały czas krytykuję, bo właśnie przeczytałam to wszystko i mnie z kolei bardzo cieszy jak inni podzielają moje zdanie.
Dalej mi nie odpisałaś propos mojego zaproszenia do dyskusji.

Z chęcią z tobą porozmawiam.

Moai

tera proboje sie wykrecac

victrish

Skoro jest taka mocna w gębie nie powinno być z tym problemu no nie? Ja nie mam problemu by pozmawiać z kimś, nawet tak narwanym i ordynarnym by przedstawić swoje racje.

Ale jak widać w gębie każdy może być mocny.

Moai

aaaa o to :D spoko, nawet sie nie zorientowalam xD

radyjko_15

a Ty Ryuki co?alfa i omega przepraszam serdecznie ?Archetyp osobowości i inne cuda?tez mogę Ci sypnąć z grubej rury cwaniackimi słówkami ze słownika. Masz się za lepszego?

Od ciebie? Tak. Przynajmniej wiem czym jest archetyp^^ i umie obserwować ludzi. A niestety tego ci brakuje co doskonale widać po tym wielkim butthurcie bo ktoś ośmielił się podważyć twoje bezpłciowe przekonania. Nie wspominając, że tym wybuchem raczej pokazujesz, że to właśnie ciebie boli tyłek bo ze zbyt wysokiego konia spadłaś. Mam tylko nadzieję, że się nie uszkodziłaś za bardzo.

Trudno kogoś na tym poziomie nowych sztuczek nauczyć^^

Ryuki

Nazwała ciebie Bogiem :D to lepsze niż te epitety jakie ja dostałam. Okazuje się, że racjonalne pisanie to jakieś bzdurne dyrdymały. Chyba muszę zacząć pisać stylem faneczek. Ale bym potrzebowała korepetycji u Victrish. :P

radyjko_15

słoik marmolaaady *.*

radyjko_15

A ty znasz, bo przeczytałaś Zmierzch i tam był biedny nijaki pokrzywdzony Edek? Skoro Meyer nie kwapiła się by sprawdzić po której stronie Brazylia ma wybrzeże, no to wątpię by od tej grafomanki czegokolwiek ambitnego oczekiwać."Psychologiczna książka" dobre sobie. Ty chyba nigdy psychologicznej książki nie czytałaś. To zwykłe tanie romansidło, z czego jedyną różnicą jest to, że ukochanym jest nieżyjący od 100 lat nieboszczyk, który notorycznie gwałci cudzą prywatność.

Moai

Dokładnie ona sobie nawet tyle trudu nie zadała by stworzyć tzw. jednowymiarowe postaci. Czyli nawet nie zajrzała do najprostszych archetypów osobowości xD Wiesz przy przeciętnej postaci o jednym "wymiarze" można powiedzieć, że np. jest energiczna, nieśmiała czy oschła natomiast o Belli i Edziu nie da się nawet tyle. To jest całkowite zero, bezgraniczna pustka xD i to niby ma przedstawiać realnych ludzi, dobre sobie. Nawet idiotami się ich nazwać nie da bo by być głupimi musieliby mieć jakiś charakter a nie być zbiorem "idealnych" cech wyglądu i narzędziami do pchania 'fabuły'.

ocenił(a) film na 2
Diablicaaa

Pomimo że działasz mi na nerwy w pewnych względach muszę sie zgodzić. Wystarczy jeden facet jeśli się go kocha. miłość jest piękna szczera i bez żadnych obietnic... jeśli ktoś kocha to kocha szczerze. Diablico tu schylam głowę masz rację. Mogę tylko doda że po wielu latach małżeństwa dalej szaleję za męzęm i on za mną i to jest piękne ;) dco i tak nie przekona mnie nigdy do tego cholerstwa D

Diablicaaa

Dokładnie.
Nie mam już co dopowiadać.

Diablicaaa

Nie mam zamiaru się kłócić ale moim zdaniem za bardzo uogólniasz jeśli chodzi o tą miłość. Nie wszyscy się wykorzystują itd. Idealne małżeństwo to takie które razem się kłóci, śmieje. płacze. kocha. To że sie nie kłóca nie zawsze znaczy że jest super i w ogóle.

Diablicaaa

Ładnie i bez błędów skopiowałaś z internetu :)

ocenił(a) film na 2
panienka_2

To już i tak jakiś sukces xD

ocenił(a) film na 10
FightClub_2

weź usuń to biedne dziecko, bo aż mi się żal jego zrobiło ..
i w dodatku za każdym razem kiedy będe olgadac czysta krew to będzie mi się twoja żałosna osoba przypominala ...

ocenił(a) film na 2
Diablicaaa

Hahahahaha no rzeczywiście dzięki tobie przetrzymam jeszcze tego bobasa ze dwa lata specjalnie dla ciebie :*

ocenił(a) film na 10
FightClub_2

no szkoda mi go ; /
jesteś zbyt płytką osobą żeby zrozumieć to no ale cóż.

ocenił(a) film na 2
Diablicaaa

Oh naprawdę tak bardzo się przejęłam twoimi wywodami... :( Aż mi się żal ciebie dziewczyno zrobiło. Tak bardzo cię krzywdzę tym avatarem że chyba ci kiślu nagotuję :*

Diablicaaa

wez juz sie schowaj

ocenił(a) film na 10
panienka_2

tak tak ;D
podaj mi stronę jak tak uważasz ^^

Diablicaaa

kazdy to widzial nerwusie w internecie :*

ocenił(a) film na 10
victrish

tak myślałam........ żałosny jesteś ....

Diablicaaa

MYSLALAS ?
co robilas ?
wiesz co to jest ? lol

ocenił(a) film na 10
victrish

znam twój słaby tok myślenia i to że piszesz wszystkie głupoty które ci do twojej główki wejdą ale myślałam że się zmieniłeś...
nie wiem, jesteś nie szczęśliwy ?
lepiej wyjdz na dwór i zobacz słońce :)
pozdrawiam

Diablicaaa

co juz znudzilo ci sie podszywac pod inne osoby ?
albo je wyzywac ? ja wciaz mam twoje teksty zachowane :P

Diablicaaa

I ja też kolekcjonuje je!

Diablicaaa

To jest coś takiego jak słaby tok myslenia?

sentia

u Diablicy nie występuje za to żaden

sentia

u Diablicy nie występuje za to żaden

Diablicaaa





ale dobre pierogi dziś jadłaaaam





ocenił(a) film na 2
victrish

Ruskie czy z mięchem?

FightClub_2

z truskawkamiiiiii + mleczko kokosowe i migdały

ocenił(a) film na 2
victrish

Toż to chyba deser był

FightClub_2

A ja mam pyszne spaghetti na obiad!

ocenił(a) film na 2
sentia

To ja też się pochwalę ! Ja miałam zapiekanego kurczaka w sosie słodko kwaśnym :)

FightClub_2

Mniam. Własnie dzisiaj jak wracałam do domu o taką miałam ochotę na chińskie żarełko. Aż mi normalnie zapachniało.

ocenił(a) film na 2
sentia

Chińskie żarcie to coś co lubię najbardziej :D Zupkami chińskimi tez bym nie pogardziła.

FightClub_2

Uwielbiam Gon Bao. pychotka po prostu:)

sentia

Ja lasagne bolognese.

FightClub_2

a jaki pyyszny

ocenił(a) film na 2
victrish

No ja myślę :D Co do tego mleczka kokosowego to aż mi się zachciało jeść te batoniki bounty <3

victrish

Zjadłabym truskawek:)

ocenił(a) film na 2
sentia

Ja mam maliny w ogrodzie mogę was poczęstować :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones