PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=580710}

Saga "Zmierzch": Przed świtem. Część 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2
6,0 132 015
ocen
6,0 10 1 132015
3,2 13
ocen krytyków
Saga "Zmierzch": Przed świtem. Część 2
powrót do forum filmu Saga "Zmierzch": Przed świtem. Część 2

Przede wszystkim Saga Zmierzch nauczyła mnie, że nie ocenia się ludzi po pozorach,
które często są mylące. Dzięki niej nauczyłam się szanować przyjaźn i moich
przyjaciół.Wiem, że istnieje prawdziwa miłość, która jest w stanie przetrwać wszystko,
taka miłośćgdzie dwie osoby kochają sie pomimo wszystko szczerym i czystym
uczuciem.Dzisiejsza miłość to tylko słowo.Czasem jest to wykorzystywanie drugiej osoby
do własnych celów, zdrada bycie z drugą osobą dla np. pieniędzy.Bella i Edward będąc
małżeństwem pokazali co to słowo oznacza . Dzisiejsze małżeństwa w większości
kończą się rozwodem, są tam kłótnie i wyżej wymienione zdrady, niewierność.
Małżeństwo Belli i Edwarda jest wręcz perfekcyjne. Chociaż w naszych czasach rzadko
można takie spotkać, to jednak autorka Stephenie Meyer takie właśnie małżeństwo
przedstawiła. Bella i Edward to szczęśliwa rodzina, mają wspaniałą córeczkę, która jest
ich oczkiem w głowie i dodatkowo wzmacnia ich uczucie , są otoczeni przyjaciółmi i
rodziną, małżenstwo doskonałę wręcz. Właśnie dlatego saga dała mi wiarę w to że na
świecie są wspaniali ludzie, że może kiedyś każdy spotka z nas tak doskonałego i
kochającego partnera jak Edward lub taką troskliwą opiekuńczą i poświęcającą się dla
miłości partnerkę jak Bella. Większość ludzi traktuje sagę jak bzdury, ponieważ czepiają
sie takich rzecy jak miłość śmiertelniczki do wampira, który jest dobry, pije krew zwierząt i
świeci na słońcu, którego krzyż, woda święcona, kołek i czosnek nie zabijają. To płytnie
myślenie żeby pojąć sens sagi należy zwrócić uwagę na głębsze rrzeczy, dostrzec je a
dopiero potem po przeczytaniu sagi oceniać ją wedle własnego zdania. CZasem
niektóry rzeczy nie widać na pierwszy rzut oka , trzeba się trochę poświęcić aby dostrzec
ich sens i głębię.

ocenił(a) film na 10
Ryuki

boże widzisz i nie grzmisz ...
co tu podziwiać , 1/2 to skopiowala moją wypowiedź reszta tam jakieś bezsensowne komentarze napisała, które mnie nawet nie obchodzą i macie racje nie przeczytałam tego " czegoś " bo strata czasu i wystrzegam się takich wypowiedzi co autor pisze na 5 zdań że nie podoba mu się świecenie edka .
Powiem ci nawet Moai że te twoje niby wielkie pisanie jest bardzo prymitywne i amatorskie , też potrafię napisać kupę stek bzdur tak jak ty to właśnie zrobiłaś zresztą każdy głupi to potrafi ...

Diablicaaa



POTRAFISZ TYYYYLKO PISAC SAME BZDURY

NAWET NIE UMIESZ ODPISAC JEJ Z SENSEM


DIABLICA PRZEZ TRZY A BOI SIE KONFRONTACJI


ocenił(a) film na 2
victrish

Powiedzmy sobie prawdę ;) Diablicaaa nie potrafi pisać z sensem.

FightClub_2

Diablica przez trzy a przypomina mi Kaczora !!!!!!
taki mały kurdupel, który wygaduje same głupoty i za każdym razem próbuje odwrócić kota ogonem

ocenił(a) film na 10
victrish

wow ale zabłysnęłaś w którym numerze BRAVO to było? ;d
a ty mi przypomiasz fione z Shreka :*:*

ocenił(a) film na 2
Diablicaaa

Skąd wiesz co jest w gazecie Bravo? Czyżbyś czytała tą gazetę każdej nocy?

Diablicaaa

raz ci wytlumacze nerwusku, nie chodzi o to zeby porownac kogos do shreka czy osla (porownanie w czterech liter wziete), chodzi o to zeby wyjaskrawic jego cechy charakteru i zestawic z kims/czyms aby to pasowalo :*

tak to powiem zes fiona i co to niby ? :P LOL

zakumal nerwusek ? <3

victrish

Fiona to bardzo pozytywna postać. Jest waleczna, wrażliwa, mądra, wyrozumiała. Same zalety. :)

Moai

Dokładnie :) nie widzę tu nic obraźliwego.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Diablicaaa

Panuj nad sobą! Bezczelna istoto

Diablicaaa

O tym pisała victrish a ty nadal się popisujesz. Ty za to jesteś chamowata i dziecinna.
Pokaż swoje zdjęcie.

Diablicaaa

Shrek nie ma brzydkiej mordy ;f Edzio ma >:D

Diablicaaa

Edek ma jak srający kot w puszczy.

ocenił(a) film na 10
victrish

po tym capsie stwierdziłam , znaczy już dawno to zrobilam że masz wiek pryszczaty ale te odstępy .. proszę cię .. amatorszczyzna i śmietnik ..

ocenił(a) film na 2
Diablicaaa

"po tym capsie stwierdziłam , znaczy już dawno to zrobilam że" - Ale ty jesteś bystra... Ta składnia zdania mnie powala.

Diablicaaa

oo woow

spacja to amatorszczyzna ????????????????????????

Diablicaaa

Ty po prostu nie masz argumentów żeby się do tego odnieść a tym bardziej podyskutować na ten temat.

ocenił(a) film na 10
Izabella225

oj tam oj tam Bello ! :P

Diablicaaa

k**wa muszę imię zmienić....

ocenił(a) film na 10
Izabella225

ładne ;d
chciałabym mieć takie ^^
kazałabym siebie nazywac Bellla xD

Diablicaaa

Mi wystarczy po prostu Iza

ocenił(a) film na 10
Izabella225

jak cię będe spotykać na forum to będe do ciebie pisać Bella ;d

Diablicaaa

Już bardziej nie mogłabyś mnie obrazić... ale takimi ludźmi jak ty to ja się akurat nie przejmuję. Pisz sobie jak chcesz.

Diablicaaa

Tylko Bella bardziej się odnosi do imienia Bellatrix. W Zmierzchu po raz pierwszy widziałam, by z Izabeli zrobić Bellę. W innych książkach czy filmach z=pozostawała ta forma. Moim zdaniem Meyer po prostu zależało na tej "Belli" , bo to bo włosku znaczy "piękna". Piękny łabędź... Jakie to banalne.

Moai

Ahhh od razu przypomniała mi się Bellatrix Lastrange.

sentia

Mi też :D

Diablicaaa

Nie skopiowałam tylko cytowałam bałwanku :P. Zacytowałam je by pokazać mój punkt odniesienia. I dla twojej wiadomości ani nie razu nie wspomniałam o błyszczeniu się Edka. Według mnie po prostu nie masz jak mi sensownie odpisać bo wiesz, że mam rację :)
Jestem bardzo wnikliwą osobą, która jest bardzo dobrym obserwatorem i analitykiem. Zmierzch jest mizoginistycznym banałem, a Meyer jest wszystkim byle nie autorytetem, bo na taki tytuł trzeba sobie zasłużyć, a ona zachowuje się jak rozpuszczone dziecko. Żebyś ty widziała wywiady z nią...
Ah i co niby było bzdurą w mojej wypowiedzi skoro nawet jej nie przeczytałaś xD haha!

ocenił(a) film na 10
Moai

@ Jestem bardzo wnikliwą osobą, która jest bardzo dobrym obserwatorem i analitykiem .

tak .. jesteś takim analitykiem i obserwatorem jak moja 70 -letnia babcia ..
I lepiej przeczytaj co piszesz bo widze że sama nie wiesz co za gówno wypisujesz w internecie ...

Diablicaaa

Przeczytałam :)
Ty za to nie przeczytałaś i nazywasz to bzdurami. Czyli mój pierwszy punkt się zgadza - niczego się nie nauczyłaś propos nie oceniania innych po pozorach.

Diablicaaa

Doprawdy zabawne, że wykonujesz tak banalną czynność jaką jest "kopiuj, wklej", pokazujesz czego cię to Zmierzch nauczył (kompletny idiotyzm) a za 5minut okazuje się, że to były tylko puste słowa. Jesteś hipokrytką.

Diablicaaa

Dobra skończ już wypisywać te swoje pierdoły.

Moai

Piękna analiza :) A co do tego jak Meyer przedstawia u siebie kobiety to jest to jednak zrozumiałe. W końcu jest mormonką i zdrowych wzorców nie posiada.

wiwior591

No właśnie zapomniałam napisać, że ten idealny model rodziny "is so last century" :P Na serio... I fakt widać tutaj mormońskie wartości ;f

Moai

Zgadzam się z tym co napisałaś ale wydaje mi się, że Diablicaaa i tak nic z tego nie zrozumie, ona żyje we własnym świecie w którym zawsze jest najlepsza i we wszystkich sprawach ma rację

Moai

Zgadzam się z autorem w 100% i jestem pełen podziwu, że chciało mu się marnować czas na pisanie tekstu, którego adresat, czyli Diablicaaa, nawet tego nie przeczyta. A nawet jeśli poświęci swój cenny czas, to tego tekstu nie zrozumie.
Zawarłeś w tym tekście wszystko, co chciałem napisać, ale szkoda mi było na to czasu i nerwów. Takich historyjek, czy scenariuszy rocznie powstają setki. Wszystkie tak samo przewidywalne, wręcz identyczne. Opierają się na jednym schemacie. Tutaj urozmaiceniem jest jedynie motyw Wampirów.
A to, że film ukazuje świat takim pięknym i idealnym, świadczy tylko o jego prostocie i naiwności fanek.

Szanowny_Wladek_Konopa

Hehe fajnie, że ci się podobało i to doceniasz, tylko wiedz, że jestem dziewczyną ;P

Moai

Oj, przepraszam. :)
Ciekaw jestem czy którakolwiek fanka odpowie na ten tekst. Czy w ogóle to przeczyta.

ocenił(a) film na 4
Moai

Wiesz, sądzę że teoria o rozciąganiu ciała wampirów jest do obalenia bo mogą chodzić i biegać. Generalnie poruszanie się nie sprawia problemu, ale dostrzegam inny błąd logiczny.
Wg mnie Edward nie powinien mieć szans na bycie ojcem. Zgodnie z obrazem wampira jaki wykreowała Meyer, Edward powinien być impotentem.
Dlaczego? Ponieważ ma około 100 lat i wg Meyer wampiry tylko przez rok utrzymują własną krew w tkankach, a jak wiemy krew w erekcji odgrywa ważną rolę, tak więc Edward powinien być impotentem. Kolejny dowód na brak podstawowej wiedzy z dziedziny biologii u autorki...

Pola_090

Dokładnie, ale widzisz to nie krew sprawia, że wampiry dostają erekcji - tylko ich jad, tak samo Edek zapłodnił Bellę- wampiry mają życiodajny jad. *facepalm*.

ocenił(a) film na 4
Moai

No tak, jak mogłam na tego nie wiedzieć...

ocenił(a) film na 2
Diablicaaa

Diablicaaa dziękuję ci za ten temat dzięki tobie mamy niesamowity offtop :* Oby było tego więcej !

Diablicaaa

Ten film nie ma głębi i sensu też. Historia prosta jak budowa cepa bez jednego kija. Takich scenariuszy powstają rocznie setki. Są to gnioty, ale wszyscy uwzięli się na Zmierzch, jaki to on cudowny nie jest... Jest pełno identycznych i równie przewidywalnych filmów. Jedyne co odróżnia ten scenariusz od tysięcy innych takich samych, to motyw wampirów.

Diablicaaa

To takie piękneee co napisałaś <333 Nie słuchaj tych trolli ! kocham cię :*

Fanka_Diablicy

W takich przypadkach zaczynam być za opodatkowaniem homoseksualistów.

sentia

zamknij się ! moja wina że jesteś pedałką?

Fanka_Diablicy

Dobra widzę że musze jeszcze jedno konto zgłosić moderatorom.

sentia

haha jesteś strasznym dzieckiem . myślisz że się przestraszę .????

Fanka_Diablicy

Myślę że pozbędziemy się ciebie równie szybko jak to zrobiłam z TMIMID4.
Powiedz mi jedną rzecz jak bardzo trzeba być zdesperowanym i żałosnym żeby udawać własną fankę Diablicooo.?

sentia

diablicaaa jest tak wspaniała że zasługuję na fankę .!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones